Sukces Jarmarku Bożonarodzeniowego

Sukces Jarmarku Bożonarodzeniowego

Jarmark Bożonarodzeniowy, który dziś odbył się na rydzyńskim rynku, okazał się sukcesem. Organizatorami akcji byli: przewodnicząca Rady Samorządu Mieszkańców, p. Grażyna Dembicka, przewodniczący Rady Miejskiej, p. Roman Skiba, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Przedszkole w Rydzynie wraz z filiami. W programie przewidziane zostało wspólne ubieranie choinki, występy artystyczne, stoiska świąteczne oraz poczęstunek kawą lub herbatą. Burmistrz Miasta i Gminy zapewnia, że to nie ostatnia impreza tego typu w Rydzynie.

Mieszkańcy gminy, a także goście, których zachęciła akcja, mogli skosztować wypieków, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, a także zakupić oryginalne ozdoby świąteczne. 🙂 Wszystko przy dźwiękach kolęd i piosenek, zaśpiewanych przez młodych artystów.

W programie było też wspólne ubieranie choinek przez dzieci, co przyniosło wspaniałe rezultaty. Przedszkolaki wykazały się zmysłem artystycznym, czemu trudno się dziwić zważywszy na to, że rękodzieła przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich również cieszyły oczy zwiedzających.

Jarmark wprowadził mieszkańców w świąteczną atmosferę, nie tylko z powodu dnia Mikołajek. Piękna muzyka, pyszne smakołyki i kolorowe rękodzieła oraz fantastyczny klimat. To wszystko było dzisiaj w Rydzynie.

 

« 1 z 7 »

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowy Świat z lotu ptaka

Nowy Świat – osada leśna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. Sołectwo Nowa Wieś. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. tekst: pl.wikipedia.org

Biegniemy dla Piotrusia

Już 29 listopada 2020r zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I BIEGU W KRAINIE MUFLONÓW- biegniemy dla Piotrusia Szczerbala. Piotruś to kilkunastoletni chłopiec mieszkający w

Kolejny krok do przebudowy drogi gminnej w Kłodzie

Zgodnie z wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń zrealizuje roboty budowlane polegające na: Przebudowie drogi gminnej w miejscowości Kłoda (tzw.

stat4u