VII Piknik Militarny w Rydzynie [VIDEO]

VII Piknik Militarny w Rydzynie [VIDEO]

Weekend 20 – 21 lipca 2019 roku w Rydzynie był w kolorach moro. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, odbył się Piknik Militarny, podczas którego widzowie mogli obejrzeć sprzęt wojskowy, inscenizacje wojenne oraz spędzić miło czas w gronie rodziny i przyjaciół.

To już VII Piknik Militarny w Zamku SIMP. Impreza plenerowa z udziałem wojska oraz grup rekonstrukcyjnych co roku przyciąga mnóstwo gości. Rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce o 10.30 na  moście od strony Rynku. Parada wojskowa zainteresowała okolicznych mieszkańców. W samo południe zaprezentowały się natomiast grupy rekonstrukcyjne, a o 14.00 nastąpiła prezentacja uzbrojenia i pokaz siły ognia. W międzyczasie chętni mogli przejechać się pojazdami wojskowymi, kupić pamiątkę kolekcjonerską lub coś dobrego do zjedzenia. Na zakończenie odbyła się nie lada gratka dla miłośników rekonstrukcji. Pokaz: „Kiedyś w Afganistanie” zakończył dzień pierwszy wspaniałego pikniku.

Drugiego dnia było nieco chłodniej, ale na terenie Zamku nadal gorąco. O 11.00 rozpoczęła się II część Pikniku. W południe nastąpiły pokazy umundurowania, charakterystycznego dla żołnierzy, biorących udział w dwóch wojnach światowych, ale prawdziwa gratka rozpoczęła się o godzinie 13.30, kiedy to widzowie mogli uczestniczyć w komentowanym pokazie: „Operacja Barbarossa”.

Impreza zakończyła się o godzinie 18.00. Ci, którzy postanowili spędzić czas na Pikniku, z pewnością nie żałowali.

« 1 z 13 »

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Śmieci w lesie

Kolejny spacer na łonie natury w lesie z dala od miejskiego zgiełku. Zieleń drzew, cisza, spokój i nagle wracamy do rzeczywistości. Mnóstwo śmieci znajduje się