W sobotę 2-ligowe derby

W sobotę 2-ligowe derby

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka pierwszej rundy 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W Dąbczu miejscowy Wamet w derbach regionu zmierzy się z Juniorem Leszno.

Po sześciu kolejkach wyżej w tabeli sklasyfikowany jest zespół z Leszna, który z dorobkiem czterech „oczek” zajmuje piąte miejsce. Drużyna z Dąbcza plasuje się lokatę niżej i ma na swoim koncie jeden punkt mniej.

Junior Leszno to jeden z dwóch beniaminków w 2. lidze. Po awansie do leszczyńskiej ekipy dołączyli Wojciech Walencki i Dawid Jóźwiak. Ten pierwszy wyrósł na lidera Juniora i jedną z wiodących postaci na 2-ligowym froncie. Na potwierdzenie dobrej dyspozycji, Wojciech Walencki zajął drugie miejsce podczas I Grand Prix Wielkopolski seniorów.

Porównując składy obydwu zespołów, sobotni mecz można zapowiedzieć jako konfrontacja młodzieży z doświadczeniem. W drużynie z Dąbcza aż trzech zawdoników nie przekroczyło jeszcze 18-stego roku życia. W szeregach Junior z kolei przeważają gracze, którzy w swojej przygodzie z tenisem stołowym nie jeden klub już reprezentowali.

Starcie Wametu Dąbcze z Juniorem Leszno rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:30. Wstęp wolny.

Składy drużyn:

Wamet Dąbcze: Andrei Labanau, Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek, Mieszko Przybył, Mateusz Przybył

Junior Leszno: Wojciech Walencki, Maciej Knoski, Dawid Jóźwiak, Mateusz Gimziński, Rafał Osięgłowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje dla firm z Wielkopolski

Już wkrótce mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym osoby samozatrudnione z województwa wielkopolskiego, będą mogły skorzystać z nowego instrumentu wsparcia na finansowanie bieżącej działalność firmy,

Przetarg na przebudowę dróg w gminie Rydzyna

Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna ogłosił przetarg na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach: Dąbcze, Kaczkowo, Pomykowo, Robczysko, Moraczewo, Rojęczyn, Tarnowa Łąka. Samorząd Województwa Wielkopolskiego drogą