Walentynki w Dąbczu

Mówią, że luty jest miesiącem zakochanych, pewnie ze względu na fakt, że 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI.

W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu również dało się odczuć magię tego dnia. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Wszyscy, którzy chcieli wyrazić sympatię lub złożyć życzenia swoim kolegom lub koleżankom ze szkoły mogli to zrobić, wrzucając swoje kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej w tym celu skrzynki. Była to świetna okazja, aby sprawić miłą niespodziankę komuś, kogo darzy się szczególną sympatią.

Uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą p. Hanną Foterek przygotowali przedstawienie, na którym przybliżyli historię święta zakochanych, zaprezentowali dowcipne scenki, a na koniec każdą klasę obdarowali własnoręcznie wykonaną kartką walentynkową. Całemu występowi towarzyszyły piosenki ze znanej bajki „Kraina lodu”.

W dniu zakochanych odbył się również „Konkurs na Najpiękniejszy Wiersz Walentynkowy” zorganizowany przez p. Hannę Dopierałę. Uczniowie klas IV-VIII biorący w nim udział przelali na papier swe uczucia, pisząc wiersze o miłości.

Szkołę w tym dniu przepełniła atmosfera życzliwości i przyjaźni.

tekst: Hanna Dopierała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*