Werner numerem jeden w Wielkopolsce

18-letni Jakub Werner z Wametu Dąbcze jest liderem wielkopolskiego rankingu seniorów po dwóch turniejach z cyklu Grand Prix Polski i Grand Prix Wielkopolski. Jeden z liderów klubu z gminy Rydzyna zajmuje także pierwsze miejsce w rankingu zawodników do lat 21.

Werner ma za sobą udaną pierwszą część sezonu. Po zajęciu trzeciego miejsca w I Grand Prix Wielkopolski seniorów, w drugim turnieju z cyklu w Złotowie były brązowy medalista mistrzostw kraju kadetów w grze pojedynczej stanął na najwyższym stopniu podium i uzyskał awans na II Grand Prix Polski seniorów. W Zawierciu Jakub Werner pokazał się z dobrej strony, walcząc jak równy z równym z zawodnikami z LOTTO Superligi.

Po dwóch turniejach GP Wielkopolski i GP Polski Werner ma na swoim koncie 186 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w wielkopolskim rankingu seniorów. Zdobyte punkty klasyfikują tenisistę stołowego z powiatu leszczyńskiego na 42. miejscu w kraju. Jakub Werner przewodzi także na wielkopolskiej liście do lat 21. W klasyfikacji ogólnopolskiej młodzieżowców plasuje się na bardzo wysokiej, 12. pozycji.

Łącznie w czołowej “20” wielkopolskiego rankingu seniorów znalazło się trzech przedstawicieli Wametu Dąbcze. Oprócz Jakuba Wernera w drugiej “dziesiątce” plasują się Krzysztof Mrozek (14. miejsce) i Denis Bolewicz (20. miejsce).

W rankingi wojewódzkim kadetów bardzo wysoko sklasyfikowany jest z kolei Tomasz Mrozek. Najmłodszy gracz 2-ligowego Wametu Dąbcze po dwóch turniejach zajmuje czwarte miejsce. W starszej kategorii – juniorów, młodszy z braci plasuje się na dziewiątym miejscu w Wielkopolsce.

Wysokie lokaty na wielkopolskiej liście żaków zajmują najmłodsi reprezentanci Wametu Dąbcze. Filip Baliński, Tymoteusz Marcinkowski i Maciej Kajzer zajmują aktualnie 11, 12 i 13. miejsce w województwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*