Witacz z Dąbcza na pierwszym miejscu

Witacz z Dąbcza na pierwszym miejscu

Dobiegł końca konkurs dla sołectw „Witacz godny dożynek”, w którym należało wysłać fotografie dekoracji na zakończenie żniw.

Do portalu wiescirolnicze.pl spłynęło  wiele zdjęć przedstawiających pomysłowe witacze dożynkowe.

Do przygotowania kukieł dożynkowych wykorzystano wiele różnych materiałów, w tym te tradycyjne, jak wiązanki siana, baloty, wiechy kukurydzy, owoce i warzywa ale i papier, tkaniny, a nawet rower. Przy drogach usytuowano wiejskie baby i chłopów zapraszających do zabawy, pojazdy rolnicze, słomiane świnki, krowy, koguty i konie z wozami.

Drogą mailową i poprzez Facebooka wysłano prawie pięćdziesiąt zgłoszeń z różnych stron Polski. Niezwykle ciężko  było wybrać ten najlepszy witacz dożynkowy. Po wielu dyskusjach uznano, że pierwsze miejsce należy się sołectwu Dąbcze  Zdjęcie przesłał sołtys Łukasz Wleklik.

– Postanowiłem zorganizować dożynki dla mieszkańców w stylu country. Każdego dnia można zauważyć grupy mieszkańców, rowerzystów i przejezdnych aut zatrzymujących się i robiących naszym dekoracjom zdjęcia. Na życzenie mieszkańców koń nie został rozmontowany i dalej jest atrakcją, głównie dla tych najmłodszych. Naszym drugim witaczem jest traktor, który jest równie fajną atrakcją oraz chłop z babą – podał.

Do sołectwa trafi bon o wartości 500 zł ufundowany przez firmę Toral.

źródło: wiescirolnicze.pl

foto: Dąbcze Info24

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat skoordynuje dowóz na szczepienia

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyła się wideokonferencja na temat promocji programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych. W trosce o szybkie

Przejechał prosto przez rondo

Zimowe warunki na drodze plus duża prędkość może doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Kierujący pojazdem osobowym na pewno zapamięta na długo przejazd przez Rydzynę,

Rycerze zwyciężająrydzyna

Rycerze zaliczyli udany wyjazd do Jeleniej Góry. Zawodnicy wrócili do Rydzyny z przewagą jedenastu punktów nad miejscowym KS Sudety. Tak o zwycięstwie piszą sami koszykarze:

stat4u