Witacz z Dąbcza na pierwszym miejscu

Witacz z Dąbcza na pierwszym miejscu

Dobiegł końca konkurs dla sołectw „Witacz godny dożynek”, w którym należało wysłać fotografie dekoracji na zakończenie żniw.

Do portalu wiescirolnicze.pl spłynęło  wiele zdjęć przedstawiających pomysłowe witacze dożynkowe.

Do przygotowania kukieł dożynkowych wykorzystano wiele różnych materiałów, w tym te tradycyjne, jak wiązanki siana, baloty, wiechy kukurydzy, owoce i warzywa ale i papier, tkaniny, a nawet rower. Przy drogach usytuowano wiejskie baby i chłopów zapraszających do zabawy, pojazdy rolnicze, słomiane świnki, krowy, koguty i konie z wozami.

Drogą mailową i poprzez Facebooka wysłano prawie pięćdziesiąt zgłoszeń z różnych stron Polski. Niezwykle ciężko  było wybrać ten najlepszy witacz dożynkowy. Po wielu dyskusjach uznano, że pierwsze miejsce należy się sołectwu Dąbcze  Zdjęcie przesłał sołtys Łukasz Wleklik.

– Postanowiłem zorganizować dożynki dla mieszkańców w stylu country. Każdego dnia można zauważyć grupy mieszkańców, rowerzystów i przejezdnych aut zatrzymujących się i robiących naszym dekoracjom zdjęcia. Na życzenie mieszkańców koń nie został rozmontowany i dalej jest atrakcją, głównie dla tych najmłodszych. Naszym drugim witaczem jest traktor, który jest równie fajną atrakcją oraz chłop z babą – podał.

Do sołectwa trafi bon o wartości 500 zł ufundowany przez firmę Toral.

źródło: wiescirolnicze.pl

foto: Dąbcze Info24

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Zorganizuj przyjęcie w Pierogarni u Kowolki

W Pierogarni u Kowolki w Rydzynie zorganizujesz przyjęcie komunijne oraz inne imprezy rodzinnie i okolicznościowe. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 65 538 05 61

Raport o stanie gminy

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713) Burmistrz Miasta i

Kolejne pieniądze dla gminy Rydzyna

Samorząd Województwa Wielkopolskiego drogą uchwały przyznał Gminie Rydzyna. 121 875,00 zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych dzięki, którym będą mogły powstać kolejne drogi dojazdowe do