Wspomnienie Święta Niepodległości

Wspomnienie Święta Niepodległości

 

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt państwowych. Obchody 11 listopada rozpoczęły się o 17.00 w Sali Balowej w rydzyńskim Zamku po mszy św. za Ojczyznę. Uroczystość zainaugurowało wręczenie wyróżnienia za zasługi dla Miasta i Gminy Rydzyna, które otrzymał Grzegorz Jędrzejczak. Po części oficjalnej goście uczestniczyli w części artystycznej, przygotowanej przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rydzynie. Następnie odbył się koncert najpiękniejszych arii operowych i operetkowych w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego.

 

Wszystkie szczegóły uroczystości zostały dopracowane do perfekcji. Dziewczyny z zespołu Moraczewo serwowały gościom wstążeczki w barwach narodowych. Wśród osobistości, które zawitały na obchodach był Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek, przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy placówek oświatowych oraz lokalni przedsiębiorcy. Wstęp był bezpłatny, więc właściwie każdy mógł zawitać do Zamku, by wspólnie świętować Dzień Niepodległości.

Przewodniczący Rady Miasta, Roman Skiba wręczył byłemu burmistrzowi Grzegorzowi Jędrzejczakowi wyróżnienie za zasługi dla Miasta i Gminy Rydzyna. Były włodarz nie krył wzruszenia podczas podziękowania. Podkreślał, że za rozwój Rydzyny odpowiada każdy z jej mieszkańców.

Po części oficjalnej, odbyła się inscenizacja patriotyczna przygotowaną przez p. Marię Kowalczyk i jej uczniów. Dzieci przedstawiły krótko historię, związaną z odzyskaniem niepodległości. Zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Po występie małych Rydzyniaków na scenę wyszły kolejno: Gabriela Urbanowicz i Anna Prałat, które zwyciężyły podczas konkursu pieśni patriotycznej w Kaczkowie.

Ostatnim punktem programu był koncert solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Artyści przygotowali zestaw najpiękniejszych arii i operetek pt. Z ARIĄ I PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT. Ich występ wzruszył i rozbawił publiczność. Artyści zachęcili mieszkańców Rydzyny do obejrzenia spektaklu: „Skrzypek na dachu”, który aktualnie wystawiają w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Po koncercie można było uzyskać płytę z autografami muzyków.

Uroczystość Święta Niepodległości pokazuje po raz kolejny, że jesteśmy zgraną gminą, która potrafi wspólnie przeżywać święta narodowe i angażuje się w ważne wydarzenia

Wyróżnienie dla W. Jędrzejczaka

święto niepodleglosci 6

święto niepodleglosci5

Święto niepodleglości4

Święto niepodległości

świętoniepodleglosci11

Święto niepodległości2

Święto niepodległości3

świętoniepodleglosci7

świętoniepodleglosci8

świętoniepodleglosci9

świętoniepodleglosci10

świętoniepodleglosci11

3 thoughts on “Wspomnienie Święta Niepodległości”

  1. Młode wokalistki to, jeśli dobrze pamiętam, Gabriela Urbanowicz i Anna Prałat. Piękne pieśni a wykonanie mistrzowskie. Gratulacje.

  2. Młode wokalistki to, jeśli dobrze pamiętam, Gabriela Urbanowicz i Anna Prałat. Piękne pieśni a wykonanie mistrzowskie. Gratulacje.

  3. „Uroczystość Święta Niepodległości pokazuje po raz kolejny, że jesteśmy zgraną gminą, która potrafi wspólnie przeżywać święta narodowe i angażuje się w ważne wydarzenia.

    Uroczystość Święta Niepodległości pokazuje po raz kolejny, że jesteśmy zgraną gminą, która potrafi wspólnie przeżywać święta narodowe i angażuje się w ważne wydarzenia.”
    Można powtórzyć jeszcze kilka razy i uwierzycie , że tak jest naprawdę. A samouwielbienie tuż, tuż za progiem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wypadek na S5

Do zdarzenia z udziałem czterech pojazdów doszło około godz. 10.30, za węzłem Leszno Południe a przed zjazdem na węźle Rydzyna. – Ze wstępnych ustaleń wynika,

Znaleziono klucze nad zalewem „Rydzyna”

Dzisiaj ok godz. 16 w Rydzynie na terenie zalewu znaleziono klucze. Więcej informacji prywatnie. Odbiór na terenie Bojanowa. Czytamy na profilu FB https://www.facebook.com/anna.wolsztyniak.37

stat4u