Zagrożenia związane z narkotykami

To, że narkotyki mogą być niebezpieczne, wiedzą wszyscy. Dość często słyszymy informacje, dotyczące zagrożeń związanych z narkotykami lub dopalaczami. Jak to jednak wygląda w praktyce? Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii przygotowało bezpłatną broszurę, dzięki której można poznać kilka istotnych faktów.


Wiadomo, że branie narkotyków jest nielegalne i niebezpieczne. Jednak, w  w sytuacji, gdy ktoś zdecyduje się spróbować narkotyków, powinien pamiętać, że – tak jak w przypadku alkoholu, nie wolno mieszać. Każda z substancji ma inne działanie, niektóre skutki zażycia narkotyków ujawniają się dopiero później.

Warto też pamiętać, by na imprezie pilnować swoich drinków w celu uniknięcia niepożądanych sytuacji. GHB (tzn. tabletka gwałtu) jest bez smaku i zapachu, a może doprowadzić do całkowitego „urwania filmu” i wycięcia paru godzin z życiorysu. Osoba, która spożyje taki drink, może paść ofiarą gwałtu, kradzieży lub innego przestępstwa.

Zachęcamy do ostrożności i zachowania zdrowego rozsądku, a także do zapoznania się z ulotką, wydaną ze środków Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
ulotka-narkotyki-1-1 ulotka-narkotyki-1-2

źródło: leszno.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*