1. liga kobiet: Wamet Dobry Wiązar lepszy do Chrobrego

1. liga kobiet: Wamet Dobry Wiązar lepszy do Chrobrego

Od zwycięstwa rundę rewanżową 1. ligi kobiet w grupie północnej rozpoczęły tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna pokonał we własnej hali Chrobrego Międzyzdroje 6:4.

Beniaminek z Dąbcza po raz drugi w tym sezonie podejmował ekipę z województwa zachodniopomorskiego i po raz drugi zwyciężył 6:4. Kapitalne zawody w szeregach miejscowych rozegrała Natalia Michorczyk, który zapisała przy swoim nazwisku 2,5 punktu. Dwa “oczka” wywalczyła Sandra Kozioł, a 1,5 punktu dorzuciła Karolina Pęk.

W trakcie sobotniego meczu wametu Dobry Wiązar Dąbcze z Chrobrym Międzyzdroje doszło do miłej uroczystości. Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek oraz Przewodniczący Rady Roman Skiba wręczyli specjalne gratulacje Karolinie Pęk za zdobycie trzech medali podczas Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w 2022 roku.

Po dziesięciu kolejkach tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze z dorobkiem dziewięciu “oczek” zajmują szóste miejsce w tabeli 1. ligi grupy północnej. Drużyna z gminy Rydzyna wygrała dotychczas trzy spotkania, zanotowała trzy remisy i doznała czterech porażek.

Kolejne spotkanie zespół z powiatu leszczyńskiego rozegra już w najbliższą sobotę w odległym Białymstoku. Drużyna ze stolicy Podlasia jest aktualnie wiceliderem rozgrywek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd