10 lat z Łopuszańskim

10 lat z Łopuszańskim

Szkoła Podstawowa w Dąbczu doczekała się okrągłej rocznicy nadania imienia. 10 lat temu na Patrona został wybrany Tadeusz Łopuszański.

Do tego dnia przygotowywali się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. 26 kwietnia 2019 roku spotkaliśmy się, by świętować ten wyjątkowy dzień.

Uroczystości rozpoczęła msza święta, na której pojawili się zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie wraz z wychowawcami. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną. Wśród gości pojawili się m.in. burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek, ks. Wojciech Mądry, dyrektorzy szkół z Rydzyny i Kaczkowa oraz pracownicy zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec. Poczet sztandarowy elegancko prezentował się w nowych strojach.

Po przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie, przygotowywani przez panie Martę Foriasz, Luizę Kowalczyk – Kierzek oraz Katarzynę Zmysłowską, zaprezentowali przedstawienie na temat Tadeusza Łopuszańskiego oraz jego myśli dydaktycznej. Młodzież stanęła na wysokości zadania i została nagrodzona brawami.

Na koniec Dyrektor Wojciech Jędrzejczak podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację święta oraz zaprosił gości na poczęstunek.

« 1 z 8 »

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Szansa na dofinansowanie z FDS

Napłynęła dobra informacja dla Gminy Rydzyna. Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wniosek na przebudowę ulic: Łopuszańskiego i Czarnieckiego w Rydzynie ma szansę na dofinansowanie z

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

stat4u