10 PAŹDZIERNIKA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

10 PAŹDZIERNIKA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Marton jest pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa. Argumentował, iż „inne święta służą jedynie przypomnieniem, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość.”
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważną rolę drzewa odgrywają w naszym życiu. Dzięki nim możemy cieszyć się czystym powietrzem oraz energią jaką nam przekazują.
Międzynarodowa akcja sadzenia drzew cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Przedszkolaki bardzo lubią to święto. Z tej okazji dzieci z „Kolorowego Wiatraczka” miały możliwość uczestniczyć w różnorodnych zajęciach dydaktycznych, które mają na celu zwiększać świadomość ekologiczną. Największą przyjemnością dla dzieci jest jednak samodzielne sadzenie drzew w ogrodach przedszkolnych. Brawa dla małych ekologów!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego

Wmurowali akt erekcyjny [VIDEO]

W Rydzynie wmurowano akt erekcyjny upamiętniający budowę/przebudowę szkoły podstawowej przy ul. Wolności. Na placu budowy zjawili się między innymi minister Jan Dziedziczak, władze gminy Rydzyna