160 interpelacji radnych z Rydzyny

160 interpelacji radnych z Rydzyny

Komisja rewizyjna Rady Miasta Rydzyny zaprosiła na swoje posiedzenie kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, Mariana Kaczmarka. Gość odpowiadał na interpelacje radnych z gminy Rydzyna z roku 2018.

Omówił dokładnie,w jaki sposób zostały zrealizowane oraz wyjaśnił kwestie techniczne niektórych prac. Głównym tematem były drogi, chodniki oraz oznakowanie polepszające bezpieczeństwo i widoczność dla pieszych jak i kierujących pojazdami.  Jednym z tematów było lustro, a właściwie jego brak przy wyjeździe z cmentarza. Kierownik podtrzymał dotychczasowe stanowisko powiatu co do lustra i stwierdził, że obecne oznakowanie jest wystarczające. Na koniec rozmowy z Marianem Kaczmarkiem, radny Jan Pawelski podziękował za udaną współpracę.

W kolejnej części posiedzenia komisji omówiono interpelacje skierowane do gminy Rydzyna. Na początku skarbnik gminy Wojciech Antoniak objaśnił, na czym polegają prace budżetowe. Większość interpelacji dotyczyła dróg. Zastępca burmistrza Łukasz Bartkowiak wyjaśnił kwestie finansowe i techniczne związane z równaniem dróg.  Poruszano temat stanu technicznego budynków gminnych i prywatnych dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa. Kolejną sprawą były dzikie wysypiska śmieci w naszej gminie. Wyjaśniono, że są sprzątane na bieżąco ale to jest syzyfowa praca, podobnie jak sprzątanie psich odchodów.

Łącznie radni złożyli 160 interpelacji w 2018 roku i mamy nadzieję, że praca radnych jak i urzędu gminy będzie owocna dla mieszkańców.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

stat4u