2. liga kobiet: Pierwszy mecz finałowy 29. kwietnia

2. liga kobiet: Pierwszy mecz finałowy 29. kwietnia

W piątek, 29. kwietnia 2022 roku o godzinie 18:00 w Szczecinie zostanie rozegrany pierwszy pojedynek finałowy 2. ligi kobiet wielkopolsko-zachodniopomorskiej, w którym miejscowy Griffins Spin zmierzy się z Wametem Dąbcze.

Obydwa zespoły wygrały pewnie zmagania w swoich grupach w sezonie zasadniczym. Szczecinianki w grupie zachodniopomorskiej dwukrotnie w decydujących spotkaniach okazały się lepsze do Zalewu Stepnica, zwyciężając we własnej hali 9:1 oraz na wyjeździe również 9:1.

Znacznie trudniejszą drogę do finału musiały przejść tenisistki stołowe Wametu Dąbcze, które w grupie wielkopolskiej wygrały osiem spotkań. Zespół z gminy Rydzyna w fazie zasadniczej pokonał kolejno: faiPlayce Poznań 8:2, TTS Trzemeszno 8:2, UKS Daniszyn 10:0, Orzeł Wysocko Wielkie 10:0, UKS Optimum Lubasz 8:2, Luvenę Luboń II 7:3, Wartę Oborniki 8:2 i Nałęcz Wroklech Ostroróg 6:4.

Data rewanżowego meczu finałowego w Dąbczu nie jest jeszcze znana. Najlepszy zespół 2. ligi kobiet wielkopolsko-zachodniopomorskiej zagra w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy kobiet z triumfatorem zmagań na 2-ligowym froncie w strefie pomorsko-kujawsko-pomorskiej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki,