2. liga: Potentaci przyjeżdżają do Dąbcza

2. liga: Potentaci przyjeżdżają do Dąbcza

Nie lada gratka czeka w sobotę sympatyków tenisa stołowego w Dąbczu i regionie. Zajmujący piąte miejsce w tabeli 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej Wamet Dąbcze podejmie bowiem lidera i wicelidera rozgrywek – Ochmana Raszków i Tajfun Ostrów Wielkopolski.

Raszkowianie i ostrowianie od początku sezonu nadają ton 2-ligowej rywalizacji w grupie południowej. Po 10. kolejkach liderem rozgrywek jest Ochman, który zgromadził dotychczas 18 punktów. Dwa “oczka” podopieczni Jana Harlaka stracili we własnej hali, remisując w pierwszej rundzie z Wametem Dąbcze i Polonią Śmigiel. Trzy punkty straty do raszkowian ma Tajfun Ostrów Wielkopolski.

Pierwszym sobotnim przeciwnikiem uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup będzie Ochman Raszków, który od lat dominuje w grupie południowej. Także i w tym sezonie raszkowianie są głównym faworytem do zwycięstwa w rozgrywkach na terenie Wielkopolski. Drużynie Wametu Dąbcze jeszcze nigdy w historii nie udało się wygrać z ekipą Jana Harlaka. Po kilku sromotnych porażkach w poprzednich sezonach, w aktualnej kampanii gracze klubu z gminy Rydzyna sprawili sporą niespodziankę w pierwszej rundzie, remisując w Raszkowie z tamtejszym Ochmanem 5:5.

Niekorzystny bilans tenisiści stołowi z Dabcza mają także z drugim sobotnim rywalem – Tajfunem Ostrów Wielkopolski. W pierwszej rundzie sezonu 2018/2019 Wamet przegrał na wyjeździe z ekipą Roberta Strzelczaka 4:6. Drużynie z powiatu leszczyńskiego w uzyskaniu korzystnego rezultatu nie pomogła w tym spotkaniu nawet doskonała gra Piotra Chmiela i Jakuba Wernera, którzy zapisali przy swoich nazwiskach po dwa “oczka”.

Sobotnie starcia Wametu Dąbcze z zespołami z powiatu leszczyńskiego zapowiadają się zatem bardzo interesująco. Dobrą informacją dla kibiców klubu z gminy Rydzyna jest fakt, że do składu gospodarzy po kilku tygodniach przerwy wraca najlepszy zawodnik całych rozgrywek – Piotr Chmiel.

Pierwsze sobotnie spotkanie, w którym Wamet zagra z Ochmanem Raszków rozpocznie się o godzinie 11. Konfrontacja z Tajfunem Ostrów Wielkopolski wystartuje punktualnie o godzinie 15:30. Wstęp na obywa spotkania jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

SOSW Rydzyna rozbudowuje monitoring wizyjny

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie rozpoczęła się rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego. W 2019 r. wykonany został pierwszy etap

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u