2. liga: Wamet wygrywa w Policach z najlepszą drużyną gr. północnej

2. liga: Wamet wygrywa w Policach z najlepszą drużyną gr. północnej

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze po raz pierwszy w historii klubu zagrają w turnieju finałowym 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Oprócz zespołu z gminy Rydzyna w final four udział wezmą także Polonia Śmigiel, Nałęcz Ostroróg i Piast Poprava Ostrzeszów.

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w ćwierćfinale mierzył się z najlepszym zespołem z grupy północnej – Championem Police, który już po raz drugi z rzędu nie miał sobie równych w fazie zasadniczej.

Mecz w położonych w województwie zachodniopomorskim Policach nie rozpoczął się dobrze dla uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup. Tenisiści stołowi Wametu po pierwszej serii gier przegrywali z Championem 1:3. Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo goście z Dąbcza już po pojedynkach deblowych doprowadzili do remisu 3:3. Ostatnia seria spotkań singlowych należała do tenisistów stołowych z powiatu leszczyńskiego, którzy wygrali ostatecznie całe spotkanie 6:4 i awansowali do półfinału fazy play off.

Kapitalne spotkanie w szeregach Wametu rozegrał w sobotę Jakub Kosowski. Były mistrz Polski w grze pojedynczej w Policach wygrał wszystkie pojedynki, nie przegrywając przy tym nawet jednego seta. Cenne punkty do dorobku 2-ligowca z gminy Rydzyna dorzucili także Jakub Werner, Andrei Labanau (obydwaj wywalczyli po 1,5 punktu) i Tomasz Mrozek (0,5 punktu).

Teraz przed tenisistami stołowymi Wametu Dąbcze historyczny występ w turnieju finałowym 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, który odbędzie się 12. czerwca.

UKS Champion Police – Wamet Dąbcze 4:6
Kamil Kijlanek – Jakub Werner 3:1 ()
Damian Szczerba – Tomasz Mrozek 3:1 ()
Kamil Kiljanek – Tomasz Mrozek 3:0 ()
Damian Szczerba – Jakub Werner 0:3 ()
Marcin Jurkiewicz – Andrei Labanau 3:2 ()
Mariusz Pogorzelski – Jakub Kosowski 0:3 ()
Marcin Jurkiewicz – Jakub Kosowski 0:3 ()
Mariusz Pogorzelski – Andrei Labanau 0:3 ()
Kiljanek/Jurkiewicz – Kosowski/Werner 0:3 ()
Pogorzelski/Szczerba – Mrozek/Labanau 1:3 ()

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.