20 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rydzyny

20 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rydzyny

1 kwietnia 1999 roku powstały Warsztaty Terapii Zajęciowej. Nie był to prima aprilisowy żart i już od dwudziestu lat niepełnosprawni mają miejsce, które pomaga im przystosować się do życia. Z tej okazji w ROK-u odbyły się jubileuszowe uroczystości.

Podczas spotkania była okazja do wspomnień, ale i do snucia planów. Kierownik WTZ zdradził, że jego marzeniem jest stworzenie wioski dla osób niepełnosprawnych.  Byłoby to szczególnym ułatwieniem dla ich rodziców, którzy –  w trosce o zapewnienie swoim dzieciom przyszłości – nie chcą, by trafiły one do DPS-u. 

WTZ powstały z myślą o absolwentach SOSW w Rydzynie. Aktualnie uczestniczy w nich 33 osób  z Leszna, powiatu leszczyńskiego, rawickiego i gostyńskiego. Placówką zarządza jej kierownik, który docenia nie tylko postępy podopiecznych, ale także pracowników: – Drugim filarem warsztatów jest nasza kadra. Chylę przed Wami czoła za wasze serce, poświęcony czas i wszystko co robicie dla osób niepełnosprawnych – mówił na uroczystości.

Zajęcia rozwijają różne umiejętności.  Terapia odbywa się w sześciu pracowniach: krawieckiej, tkackiej, komputerowej, plastycznej,  kulinarnej oraz stolarni.  Uczestnicy jednak nie tylko uczą się, ale jednocześnie się bawią i integrują.

Jubileusz był okazją do wręczenia podziękowań dla przyjaciół Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uroczystość uświetnił występ artystyczny, przygotowany przez uczestników.

Tylko u nas film z wydarzenia. Zapraszamy do oglądania.

« 1 z 8 »

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u