300 złotych na wyprawkę. Znamy terminy składania wniosków i pierwszych wypłat

300 złotych na wyprawkę. Znamy terminy składania wniosków i pierwszych wypłat

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało swoją ocenę skutków regulacji, wynikających z nowych przepisów dotyczących 300 zł. dodatku na wyprawkę szkolną — można dowiedzieć się z portalu Money.pl.

Jak udało nam się dowiedzieć, realizacja obietnicy będzie kosztować budżet państwa 1,44 mld złotych. Kto i kiedy może ubiegać się o pieniądze?

Wyprawka szkolna fot. Pixbabay

„Projektowane dokumenty mają na celu ustanowienie zapowiedzianego przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego nowego świadczenia dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, które ma stanowić wsparcie finansowe w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to wynosić będzie 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym” — można przeczytać w OSR.

Kiedy składać wnioski?

Wnioski o wypłatę 300 złotych na wyprawkę szkolną  będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia również w urzędzie lub drogą pocztową.

W przypadku prawidłowego wypełnienia wniosku, wypłata nastąpi nie później niż do końca września, dzięki czemu rodzice będą mogli zrealizować zakup najpotrzebniejszych przedmiotów. Za realizację programu „Dobry start’ będą odpowiedzialne gminy lub powiaty (w przypadku dzieci, pozostających w zastępczych placówkach).

Mateusz Morawiecki zapewnia, że świadczenie przysługiwać będzie na dzieci do ukończenia przez nie 18 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych okres ten wydłuży się o kolejne 6 lat (do 24 roku życia).

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u