4. liga: Odmłodzony Wamet II rozpoczyna rywalizację

4. liga: Odmłodzony Wamet II rozpoczyna rywalizację

Osiem zespołów liczyć będzie w nowym sezonie 4. liga grupa A, w której wystąpi Wamet Dąbcze II. Początek rozgrywek zaplanowano na 30. września.

Wamet Dąbcze II, Piast Poniec, Błękitni Niechłód II, LZS UKS Bodzewo, Spółdzielca Kobylin, LZS UKS Bodzewo II, UKS Golina Wielka i Promień Krzywiń II – to zespoły, które w sezonie 2018/2019 występować będą w 4. lidze w grupie A. Z rywalizacji na tym szczeblu rozgrywkowym wycofały się Sana Kościan i KTS Umikop Wijewo III.

W związku z mniejszą ilością drużyn, które rywalizować będą w 4. lidze grupie A, zmianie uległ także system rozgrywek. W rundzie zasadniczej zespoły rozegrają 14. pojedynków (z każdą drużyną u siebie i na wyjeździe), po której zostaną podzielone na dwie, czterozespołowe grupy: mistrzowską i spadkową. W rundzie finałowej każda z ekip rozegra po sześć pojedynków (z każdą drużyną u siebie i na wyjeździe). Do 3. ligi bezpośredni awans uzyska najlepsza drużyna z grupy mistrzowskiej.

Ekipa Wametu Dąbcze II w sezonie 2018/2019 na 4-ligowym froncie wystąpi w mocno odmłodzonym składzie. O sile zespołu decydować będą Miłosz Matusik i Bartek Adamczak, a w ważniejszych meczach wspierać ich będzie Tomasz Mrozek, który w najbliższym czasie zadebiutuje w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Skład drugiego zespołu uzupełniają adepci Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu: Mateusz Kujawski, Tymoteusz Marcinkowski, Mikołaj Szabała, Filip Baliński, Maciej Kajzer i Magdalena Borowczyk.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego

Wmurowali akt erekcyjny [VIDEO]

W Rydzynie wmurowano akt erekcyjny upamiętniający budowę/przebudowę szkoły podstawowej przy ul. Wolności. Na placu budowy zjawili się między innymi minister Jan Dziedziczak, władze gminy Rydzyna