4P4S RYDZYNIAK W KOLEJNEJ RUNDZIE TOTOLOTEK PUCHARU POLSKI

4P4S RYDZYNIAK W KOLEJNEJ RUNDZIE TOTOLOTEK PUCHARU POLSKI

W sobotnie popołudnie na kibiców Rydzyniaka czekały sportowe emocje. Piłkarze w mocno w okrojonym składzie rozegrali spotkanie w ramach I Rundy Totolotek Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem był Dąb Boguszyn, na co dzień występujący w “A” Klasie.

Od początku spotkania zawodnicy dominowali na boisku, czego efektem była szybko zdobyta przez Marcina Piotrowiaka bramka. Kilkanaście minut później po dośrodkowaniu tego zawodnika, obrońca gospodarzy odbił piłkę ręką w polu karnym, a sędzia bez wahania wskazał na “11 metr”. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Dagomir Zimmer. Nie trzeba było długo czekać, a “Dago” ponownie stanął przed szansą zdobycia bramki. Tym razem rzut karny został podyktowany za faul na Łukaszu Sobeckim, a nasz debiutujący w oficjalnym meczu zawodnik, ponownie pewnie wykorzystał “jedenastkę”. Zimmer jeszcze przed przerwą skompletował hattricka, dobijając uderzenie Tomasza Kaźmierczaka, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0.

Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie. Już po kilku minutach zawodnicy mogli zdobyć dwie kolejne bramki. Bardzo dobrze spisał się jednak bramkarz gospodarzy, który wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było tym razem. Gospodarze zdobyli bramkę na 4:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym. Bramka dodała na moment wiatru w żagle zespołowi z Boguszyna, jednak po kilku minutach do głosu znów doszedł zespół Rydzyniaka i raz po raz stwarzał spore zagrożenie pod bramką gospodarzy. Dopiero pod koniec spotkania naszemu zespołowi udało się udokumentować przewagę bramką zdobytą przez Jakuba Gierę, który wykorzystał świetne podanie od Łukasza Sobeckiego. Dla Kuby był to również pierwszy oficjalny mecz w bordowo-granatowych barwach.

W kolejnej rundzie przeciwnikiem będzie Sokół Włoszakowice, który wyeliminował Tęczę-Osa Osieczna (4:1). Mecz odbędzie się 12.08 we Włoszakowicach. Kilka dni wcześniej (08.08 o godz. 17:00), spotkaniem na własnym boisku z zespołem LZS Cielcza rozpoczniemy rozgrywki Ligi Okręgowej.

Skład wyjściowy:
Bartosz Hodura – Marcin Kajoch, Alan Kosiński, Szymon Kajoch – Tomasz Kaźmierczak, Jakub Giera, Łukasz Sobecki, Marcin Piotrowiak (C), Dawid Wojtkowiak (’65. Michał Kaźmierczak) – Dagomir Zimmer, Mikołaj Szwarczyński

Bramki:
11′ 0-1 Marcin Piotrowiak (as. Dawid Wojtkowiak)
24′ 0-2 Dagomir Zimmer (rzut karny)
37′ 0-3 Dagomir Zimmer (rzut karny)
44′ 0-4 Dagomir Zimmer
56′ 1-4 Dąb Boguszyn
82′ 1-5 Jakub Giera (as. Łukasz Sobecki)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u