5 czerwca 2017 – Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca 2017 – Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony został rezolucją  Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 1972 roku w następstwie ustaleń Konferencji Narodów Zjednoczonych na temat Środowiska, która obradowała 5 czerwca tego samego roku w Sztokholmie.

Zwrócono wówczas uwagę na alarmujący stan zanieczyszczenia i degradacji środowiska przyrodniczego, a także  na problem dalszej egzystencji gatunku ludzkiego i zapewnienie mu dogodnych warunków do przetrwania oraz uświadomienie społeczeństwu, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające go środowisko. Dodatkowo wskazano na istotę współpracy międzynarodowej ze względu na transgraniczny charakter niektórych zanieczyszczeń.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska świętuje ponad 100 krajów. Polska znajduje się wśród nich od 17 lat.

Każdego roku dzień 5. czerwca przypomina o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan.

Tradycyjnie z tej okazji na świecie organizowane są liczne wydarzenia. W Polsce organizowane są imprezy plenerowe i pikniki. W Poznaniu 4 czerwca br.w Ogrodzie Botanicznym  odbył się WIELKOPOLSKI DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA 2017 pod hasłem: MY DZIECI, PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA, DBAMY O NATURĘ JAK O NAJLEPSZEGO BRATA. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

źródło: wfosgw.poznan.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u