5 tysięcy grzywny za niestosowanie się do kwarantanny

5 tysięcy grzywny za niestosowanie się do kwarantanny

50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania , który w miniony poniedziałek obnosił się w centrum Leszna, że nie stosuje się do obowiązkowej kwarantanny został już skazany przez Sąd Rejonowy w Lesznie na grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych.

23 marca br. do leszczyńskiej Policji zaczęły docierać sygnały, że w centrum miasta chodzi mężczyzna, który chwali się przechodniom, że jest objęty kwarantanną, jednak się do niej nie stosuje.

Policjanci zachowując wszelkie środki ostrożności wylegitymowali mężczyznę, który był nietrzeźwy, pobudzony i agresywny. Mężczyzna wykazywał lekceważący stosunek do obowiązkowej kwarantanny, krzyczał używając słów wulgarnych, nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów oraz w obecności mundurowych wyrzucił na trawnik plastikową butelkę po napoju.

50-latek bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu, gdzie następnego dnia usłyszał zarzuty popełnienia czterech wykroczeń. W międzyczasie policjanci otrzymali informację o wynikach badania mężczyzny potwierdzające, że nie jest on zakażony koronawirusem.

25 marca br. Sąd Rejonowy w Lesznie w sprawie 50-latka wydał wyrok nakazowy, uznając go winnym wszystkich czterech wykroczeń i skazał na karę grzywny w kwocie 5 tysięcy złotych.

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u