Austriacy i Niemcy rywalami Wametu w Pucharze Europy

Austriacy i Niemcy rywalami Wametu w Pucharze Europy

Austriacki UTTC Halbturn oraz niemiecki TV Geseke będą rywalami Wametu Dąbcze w fazie grupowej Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Ostatecznie w 29. edycji tych międzynarodowych rozgrywek wystąpi 49 ekip z dziesięciu krajów.

Wamet Dąbcze trafił do grupy “D”, w której rywalizował będzie z UTTC Halbturn i TV Geseke. Swoje pierwsze spotkanie drużyna z gminy Rydzyna rozegra na wyjeździe w Austrii, z kolei z zespołem z Niemiec Wamet zagra we własnej hali. Terminy poszczególnych meczów zostaną ustalone w najbliższych dniach.

Dla Wametu Dąbcze będzie to już drugi start w Pucharze Europy TT Inter Cup. W poprzednim sezonie klub z powiatu leszczyńskiego dotarł do trzeciej rundy, ulegając w 1/8 finału austriackiemu SPG muki Ebensee 2:4. We wcześniejszych etapach tenisiści stołowi z Dąbcza pokonali TSV 1990 Merseburg 4:0 oraz SpVgg Erlangen 4:0.

Znacznie słabiej na międzynarodowej arenie w poprzednim sezonie zaprezentowali się grupowi rywale Wametu. UTTC Halbturn w pierwszej rundzie przegrał na wyjeździe z niemieckim SV Buschhausen 1912 0:4, a TV Geseke na tym samym etapie uległ austriackiemu ATUS Gumpoldskirchen także 0:4.

Terminarz spotkań w grupie “D”:
UTTC Halbturn (Austria) – Wamet Dąbcze (Polska)
Wamet Dąbcze (Polska) – TV Geseke (Niemcy)
TV Geseke (Niemcy) – UTTC Halbturn (Austria)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego

Wmurowali akt erekcyjny [VIDEO]

W Rydzynie wmurowano akt erekcyjny upamiętniający budowę/przebudowę szkoły podstawowej przy ul. Wolności. Na placu budowy zjawili się między innymi minister Jan Dziedziczak, władze gminy Rydzyna