BĄDŹMY AKTYWNI EKOLOGICZNIE!

BĄDŹMY AKTYWNI EKOLOGICZNIE!

1 września ruszyła kampania skierowana do wszystkich mieszkańców Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

NIE BĄDŹ CEP* SEGREGUJ ODPADY – to jej hasło przewodnie, które widnieć będzie na bilboardach, w wiatach przystankowych, na słupach ogłoszeniowych oraz  na naklejkach umieszczanych na pojemnikach na odpady zmieszane przy nieruchomościach Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych na terenie KZGRL.

W codziennym życiu często jesteśmy nastawieni na konsumpcjonizm, który stwarza nam wiele pokus, aby ekologię traktować drugorzędnie: najpierw liczą się zyski dostępne „od ręki” (promocja, wygoda, szybkość). Warto jednak zwrócić się ku perspektywie zysków na przyszłość, które bezwzględnie zaprocentują nie tylko dla samej przyrody, będą korzyścią dla naszych dzieci, wnuków i kolejnych pokoleń.

Nasza kampania prowadzona jest na terenie całego Związku i trwać będzie przez cały wrzesień, a jej istotnym i najważniejszym elementem jest SEGREGACJI ODPADÓW, która niesie ze sobą zyski:

Ekonomiczne: Za odpady zbierane selektywnie zapłacisz mniej. Ponadto pomożesz w osiągnięciu wymaganych poziomów odzysku i uniknięciu kar dla gmin w przypadku ich nieuzyskania.

Ekologiczne: Jeśli coś jest dla nas nieprzydatne nie odznacza to od razu, że nic już nie da się z tym zrobić. Przeciwnie. Większość odpadów można ponownie wykorzystać lub przerobić. Można też odzyskać z nich cenne surowce, których zapasy tak szybko się kurczą. Czy wiesz, że każda tona selektywnie zebranej makulatury ratuje życie 17 drzewom i oszczędza 1200l wody?

Etyczne: Często nie zdajemy sobie sprawy, że stan środowiska, w jakim żyjemy, zależy od naszych codziennych wyborów. Tymczasem podjęcie najmniejszego nawet działania niesie za sobą pozytywne rezultaty. Każdy z nas może się przyczynić do ochrony środowiska.

A czy Ty segregujesz odpady?

Mamy nadzieję, że trend ekologiczny stanie się tak powszechny w Polsce jak u naszych zachodnich sąsiadów. Mieszkańcy KZGRL nie bądźmy EKOLOGICZNIE PASYWNI, pokarzmy zatem, że potrafimy, że jesteśmy eko, że nam się CHCE!

 

*Człowiek Ekologicznie Pasywny

źródło: kzgrl.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

Wybrano wykonawców na dwa zadania

Zakończył się przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z pompownią i rurociągiem tłocznym w rejonie ul. S. Wyspiańskiego i W. Kossaka oraz ul. Kardynała Stefana

stat4u