Balkon w zamku odrestaurowany

Balkon w zamku odrestaurowany

Odnowiony balkon nad wejściem do Zamku można już oglądać w całej okazałości. Obiekt po remoncie czeka a turystów.

10.09. zlikwidowano rusztowanie znajdujące się w obrębie wejścia do budynku. Prace obejmowały zarówno oczyszczenie samego balkonu i jego najbliższego otoczenia, jak również naprawę balustrady, zerwanie starej posadzki i położenie nowej- z piaskowca z wcześniejszym wyizolowaniem podłoża. Ponadto dokonano naprawy całej płyty balkonowej wraz z zabudowaniem górnej powierzchni blachą miedzianą. Działanie to skutecznie zabezpieczy wpływanie wody pod płytę balkonową. Naprawiono też i częściowo zrekonstruowano uszkodzone elementy zdobnicze zlokalizowanych pod balkonem. Wymieniono też część tynków niemal całkowicie wypłukanych przez wodę opadową.

Prace realizowała firma Leszka Strapagiela. Czynności rzeźbiarskie przy balustradzie oraz elementach zdobniczych wykonywał Mirosław Patecki. Nad całością prac nadzór inwestorski sprawowała konserwator Grażyna Wejman.

„Bardzo dziękujemy za tak dobrze wykonaną pracę. Z pewnością jej efekt służyć będzie wielu następnym pokoleniom. Załączamy kilka ujęć porównawczych z okresu z przed i po zakończeniu prac, a także zdjęcia z wnętrza balkonu i kilka jeszcze z rusztowania. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Zamku!” – zachęcają nas do odwiedzin w rezydencji króla Stanisława Leszczyńskiego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u