Będą dwa punkty szczepień masowych w powiecie

Będą dwa punkty szczepień masowych w powiecie

W Wilkowicach w gminie Lipno oraz w Garzynie w gminie Krzemieniewo powstaną punkty szczepień masowych przeciw Covid-19. Obie lokalizacje pozytywnie zaopiniowali wojewoda wielkopolski i Wielkopolski Oddział NFZ. Samorząd powiatowy zajmie się zorganizowaniem punktów i potem logistyką ich funkcjonowania. 

W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 samorządy powiatowe w uzgodnieniu z wojewodami utworzą punkty szczepień masowych. W takich miejscach szczepionych ma być minimum średnio 200 osób dziennie.

Po dokonaniu analizy potencjalnych obiektów, wspólnie z władzami gminnymi powiat leszczyński wskazał wojewodzie wielkopolskiemu dwie lokalizacje punktów masowych szczepień – w Domu Strażaka w Wilkowicach w gminie Lipno oraz w Domu Kultury w Garzynie w gminie Krzemieniewo. W obu przypadkach obiekty są odpowiednio duże, mają zaplecze socjalne, przed budynkami są parkingi. Dziś podczas wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim władze powiatu leszczyńskiego uzyskały informację, że obie lokalizacje zostały pozytywnie zaopiniowane przez wojewodę wielkopolskiego i Wielkopolski Oddział NFZ oraz przekazane do zatwierdzenia ministrowi zdrowia.

Za procedurę szczepień odpowiadać będą podmioty medyczne już wykonujące szczepienia przeciw Covid-19 – w przypadku Wilkowic to Vigor-Med z Leszna i Ventriculus z Leszna, natomiast Garzyna – Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. Punkty szczepień masowych funkcjonować będą w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19. Za organizację i funkcjonowanie punktów odpowiadać będzie powiat leszczyński, który także będzie finansował te działania, natomiast procedury medyczne będą finansowane z budżetu państwa. 

Zgodnie z przekazanymi Starostwu Powiatowemu w Lesznie informacjami szczepienia w punktach szczepień masowych powinny rozpocząć się w maju br.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Five Cup – turniej inny niż wszystkie!

Five Cup to niezwykły turniej, który zostanie zorganizowany po raz pierwszy w naszym regionie. Jesteście spragnieni gry w piłkę nożną? Weź udział w turnieju, który zaskoczy Was swoją formułą! Jesteście gotowi, aby podjąć

Uroczyste podniesienie flagi w Nowej Wsi [VIDEO]

Przed dniem Święta Flagi Narodowej w centralnym miejscu przed świetlicą wiejską w Nowej Wsi została podniesiona flaga Polski. Uroczyste wydarzenie zostało zorganizowane prze sołtysa Nowej

Pracowity maj dla Wametu Dąbcze

Maj zapowiada się niezwykle intensywnie dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Tenisiści stołowi zespołu z gminy Rydzyna wezmą udział w imprezach rangi Mistrzostw Wielkopolski i Mistrzostw