Będą mandaty za brudne opony

Będą mandaty za brudne opony

Wraz z nadejściem wiosny na drogach możemy spotkać coraz więcej maszyn rolniczych. Pamiętajmy, że wyjeżdżając takim sprzętem na drogę musi on być sprawny technicznie – przypominają policjanci.

Mundurowi zwracają uwagę, że nie można bagatelizować niesprawności np. w oświetleniu pojazdu, czy układzie hamulcowym.

„Mają one bardzo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz, czy też oświetlenie może być przyczyną wypadku”.

Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa są nieczystości, które zostają naniesione przez koła maszyn rolniczych.

„Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia na której zalega np. glina czy piach jest bardzo zdradliwa i niebezpieczna. Dlatego przed wyjazdem z pola na drogę należy oczyścić koła takiego pojazdu. Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych” – informują  policjanci.

Mundurowi podkreślają, że niestosowanie się do określonych zasad bezpieczeństwa oraz brak respektowania przepisów może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

„W związku z tym, zachowajmy szczególną ostrożność” – apelują funkcjonariusze.

 

źródło: agropolska.pl

1 thought on “Będą mandaty za brudne opony”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u