Będzie szerzej przez Tarnową Łąkę

Będzie szerzej przez Tarnową Łąkę

Ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wykonuje przebudowę drogi w Tarnowej Łące. To pierwsza z kilku inwestycji zaplanowanych w tym roku.

Od 2016 r. część remontów dróg powiatu leszczyńskiego wykonuje własnymi siłami Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Ekipa remontowa ma do dyspozycji niezbędny sprzęt do wykonywania większości prac drogowych, natomiast materiały budowlane dostarczają firmy wybrane w przetargach.

Pierwszym dużym zadaniem ekipy remontowej w 2018 r. jest przebudowa drogi w Tarnowej Łące w gminie Rydzyna. Na odcinku ok. 600 mb jezdnia jest poszerzana średnio o dwa metry. Pracownicy ZDP wykonują podbudowę, a następnie utwardzają nowe odcinki nawierzchnią bitumiczną.

Inwestycję współfinansują po połowie powiat leszczyński i gmina Rydzyna. Postęp prac w Tarnowej Łące wizytowali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek, sołtys Tarnowej Łąki Krzysztof Klemczak i majster Zarządu Dróg Powiatowych Hieronim Cugier.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u