BEZPIECZEŃSTWO NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH

BEZPIECZEŃSTWO NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH

Sezon działkowy rozpoczął się na dobre. Niestety doświadczenia minionych lat pokazują, że wiosną na terenach rodzinnych ogródków działkowych dochodzi do różnego rodzaju kradzieży i włamań. Policja apeluje, aby dbać o własne mienie, być ostrożnym oraz we właściwy sposób zabezpieczać altankę i sprzęty ogrodowe.

Z obserwacji wynika, że sezon prac ogrodowych rozpoczął się na nich już na dobre. Działkowcy całe dnie spędzają na swoich ogrodach, przywożą nowe wyposażenie, sprzęty i narzędzia. Policja przekazuje kila wskazówek, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą lub włamaniem:

– podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy,

– nie pozostawiać torebek, saszetek, biżuterii w widocznym miejscu,

– właściwie zabezpieczyć sprzęt ogrodniczy, elektroniczny i elektro-techniczny, który najczęściej pada łupem złodziei,

– zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Warto zrobić  fotografie wartościowych przedmiotów lub sprzętów, od których już nie posiadamy dokumentacji.

– starannie zabezpieczyć altanę, domek – wzmocnić drzwi, zamontować w nich atestowane zamki, rozważyć zamontowanie krat na oknach i drzwiach,

– o bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami – poznać się z nimi, wymienić  numerami telefonów i zwracać uwagę na wszelkie niepokojące sytuacje,

– regularnie kontrolować stan zabezpieczeń. Kilkudniowa nieobecność właściciela może zwrócić uwagę złodzieja i nakłonić do włamania.

– wszelkie zagrożenia, podejrzenia, niepokojące sytuacje należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym działka się znajduje.

Poniżej podajemy dane kontaktowe do dzielnicowych z Rydzyny

Zespół Dzielnicowych w Rydzynie ul. Rzeczypospolitej 6a, 64-130 Rydzyna, tel.  47 77 31 740

asp. szt. Maurycy Michalskitel. 519-064-487

st. asp. Przemysław Pieprzyk, tel. 516-952-241

asp. Dariusz Żmuda, tel. 786-936-179

asp. Jakub Radel, tel. 786-936-180

Dzielnicowi pozostają pod wskazanymi numerami telefonów wyłącznie kiedy są w służbie.

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą