Bezpieczeństwo w czasie majowego weekendu

Bezpieczeństwo w czasie majowego weekendu

Zbliża się długi majowy weekend – czas wypoczynku, spacerów, wycieczek rowerowych oraz podróży samochodowych. Czy okaże się on bezpiecznym w dużej mierze zależy od nas samych. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze, w domu i podróży.

Przed zbliżającym się długim weekendem majowym leszczyńska Policja przypomina kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować, aby zachować bezpieczeństwo. Policjanci w tym czasie będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu, ale także osób podróżujących w ruchu drogowym.

W tym czasie można spodziewać się utrudnień na drogach miasta i powiatu leszczyńskiego z powodu odbywających się imprez towarzyszących.

1 maja po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się „Majówka z ABC”. Impreza ta stała się już tradycją Leszna. W tym roku rowerzyści wyruszą o godzinie 10.00 z Rynku następnie pojadą ulicą Łaziebną, Krasińskiego, widuktem Grota Roweckiego, Wolińską do drogi powiatowej P4760 przez Święciechowę, drogą P4763 do Jezierzyc Kościelnycg i dalej przez Zbarzewo, Niechłód, Piotrowice do Święciechowy, ul. Wschowską, Rynek, Wolności, Leszczyńską do lotniska w Strzyżewicach, gdzie usytuowana będzie META.

W czasie przejazdu rowerzystów, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Nad bezpiecznym przejazdem czuwać będą policjanci leszczyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz Strażnicy Miejscy. Funkcjonariusze będą pilotować kolumnę rowerzystów oraz na bieżąco wstrzymywać ruch na mijanych przez uczestników imprezy skrzyżowaniach.

Apelujemy o to by osoby wyjeżdżające planowały podróż z wyprzedzeniem. Kierowcy powinni wziąć pod uwagę utrudnienia w ruchu związane z odbywającymi się imprezami. Pośpiech w trasie, zdenerwowanie,brawura, nadmierna prędkość i nieumiejętnie wykonywanie manewrów na drodze są przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Jedźmy ostrożnie, bądźmy cierpliwi. Nie nadrabiajmy czasu straconego w korkach czy na remontowanych odcinkach dróg, prędkością.

Długi weekend majowy jest czasem wzmożonych służb Policji. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem nie tylko uczestników imprez, ale również na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego. Będą prowadzone wzmożone kontrole prędkości oraz trzeźwości kierujących.

Przed wyjazdem zabezpieczmy we właściwy sposób swój dom i wartościowe przedmioty. Pamiętajmy, że włamywacze nigdy nie robią sobie wolnego! Wręcz przeciwnie, kiedy my odpoczywamy i wyjeżdżamy, oni grasują w naszych mieszkaniach. Dlatego nie rozpowiadajmy, że planujemy dłuższy wyjazd. Klucze od mieszkania przekażmy krewnemu, zaufanej osobie lub sąsiadowi, który zbierze ulotki z naszego progu lub zaświeci światło. Cenne przedmioty, biżuterię oraz gotówkę warto zdeponować w sejfie lub zabezpieczyć w inny sposób. Zapewne solidne zamki, uruchomiony alarm, dokładnie zamknięte okna i czujność sąsiedzka z pewnością ograniczą ryzyko włamania.

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u