Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy oraz słuchu w Rydzynie

Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy oraz słuchu w Rydzynie

Starosta Leszczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu leszczyńskiego powyżej 30 roku życia na profilaktyczne badania w kierunku wykrycia osteoporozy.

Badania te, diagnozują stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania.

Badania będą wykonywane w mobilnym punkcie diagnostycznym w sobotę 3 marca 2018 r. w godzinach 9:00-16:00 przy Hali Sportowej w Rydzynie, ul. Jana Kazimierza 1.

W tym samym dniu można zrobić także badanie słuchu.

Badania będą wykonywanie bezpłatnie. Udział w badaniach nie wymaga wcześniejszej rejestracji, o kolejności badania decyduje kolejność zgłoszenia. Każdy mieszkaniec powiatu leszczyńskiego może skorzystać z badań, ale jeśli komuś nie pasuje termin, albo ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie będzie mógł z nich skorzystać w danym dniu, w kolejnych gminach planowane są badania profilaktyczne. O terminach będziemy informować.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u