"Bohater" po raz dwudziesty drugi

"Bohater" po raz dwudziesty drugi

Już po raz dwudziesty drugi Hufiec ZHP Leszno zorganizował Harcerski Rajd „Bohater” . Tym razem patronem rajdu został dh hm Jan Kuczkowski trzy krotny komendant hufca i wieloletni wychowawca leszczyńskiej młodzieży. Całe swoje życie związał z naszym regionem. Celem rajdu było zapoznanie z jego życiem, działalnością i wpływem na dzieje naszego regionu; popularyzacja turystyki pieszej jako aktywnej formy wypoczynku, poznanie walorów krajoznawczych gminy Rydzyna i integracja środowisk Hufca ZHP Leszno. Całość przygotowali i przeprowadzili Uczestnicy IV Regionalnego Kursu Przewodnikowskiego organizowanego przez Międzyhufcowy Zespół Kadry Kształcącej Hufców: Kościan, Leszno, Rawicz, Śmigiel pod kierownictwem komendanta kursu dh hm Wojciecha Jędrzejczaka.

 W rajdowej rywalizacji wzięło udział około 160 uczestników podzielonych na 13 zastępów. Swoją wędrówkę rozpoczęli 5 maja 2017 r w Lesznie przy cmentarzu na ul. Kąkolewskiej. Tam złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie bohatera rajdu. Następnie pokonali trasę do Dąbcza realizując zadania muzyczne, logiczne i z pionierki obozowej. W kolejnym dniu pokonali trasę wiodącą przez Tworzanice, Tworzanki, Rydzynę i Dąbcze realizując kolejne zadania. Tym razem z zakresy wiedzy: harcerskiej, związanej z bohaterem rajdu, pierwszej pomocy i historii naszej gminy. Najbardziej większości uczestników podobały się punkty sportowy i ten, na którym trzeba było osobę stojącą na punkcie nauczyć czegoś nowego. Rywalizacja zakończyła się wieczorem w trakcie świecowiska przygotowanego przez członków 10 Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” im. Tadeusza Łopuszańskiego z Dąbcza.

W wieczornym spotkaniu wzięli udział także Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Pan Kornel Malcherek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rydzynie Pan Roman Skiba i członkowie rodziny dh Jana Kuczkowskiego. Późnym wieczorem niektóre z drużyn zorganizowały dla swoich członków symboliczne ogniska w trakcie , których kilka osób złożyło Przyrzeczenie Harcerskie oraz otrzymało Pagon Wędrowniczy. Niedzielny apel podsumował trzydniową rywalizację. I miejsce zdobyła 4 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki z Krobi, II 11 Leszczyńska Drużyna Harcerska- zastęp starszo harcerski a III reprezentacja Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie. Fundatorami nagród byli Hufiec ZHP Leszno, Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie oraz Zamek SIMP w Rydzynie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze świecowiska.

« 1 z 4 »

tekst : Wojciech Jędrzejczak Komendant XXII Harcerskiego Rajdu „Bohater” Śladami dh hm Jana Kuczkowskiego

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u