„BohaterON- włącz historię”

„BohaterON- włącz historię”

17 września 2019 roku wychowankowie Internatu SOSW w Rydzynie rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „BohaterON – włącz historię”. Projekt ten jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku. Realizowany jest on w dwóch etapach; pierwszy etap – to zapoznanie, przybliżenie historii Powstania Warszawskiego. Podczas realizacji drugiego etapu wykonywane będą kartki z życzeniami i pozdrowieniami dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.
Wychowankowie Internatu SOSW w Rydzynie wspólnie ze swoimi wychowawcami p. Elżbietą Marciniak i p. Robertem Leciejewskim poznają historyczne wydarzenia – dowiadują się czym było Powstanie Warszawskie, kiedy się odbyło i kto w nim walczył. Swoim zaangażowaniem w realizację projektu dziękują Powstańcom Warszawskim za bohaterską postawę i piękną, żywą historię.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą