"Bomba ekologiczna" w pobliżu starego śmietniska

"Bomba ekologiczna" w pobliżu starego śmietniska

Stare śmietnisko przestało istnieć już wiele lat temu. Od tego czasu worki ze śmieciami zabierane są sprzed domów. Są jednak osoby, które wolą zaryzykować, wywożąc odpadki nielegalnie zamiast zapłacić kilkanaście złotych raz w miesiącu.

Dostaliśmy kolejne doniesienie o nielegalnym wysypisku śmieci, także od mieszkańców Kłody. To, co zastaliśmy za terenem starego śmietniska, przerosło nasze oczekiwania.

Na dużym terenie, za laskiem, można znaleźć śmieci różnego rodzaju: budowlane, pojemniki po olejach i farbach, butelki, części samochodowe.

Tak nagromadzone i zostawione śmieci stanowią prawdziwą bombę ekologiczną.

Warto dodać, że to nie wszystko. Dwa duże wykopy wskazują na to, iż na polu mogą być zakopywane śmieci niewiadomego pochodzenia. Dalej również znajdują się śmieci: od ubrań po lampy, a nawet worki ze śmieciami.

Miejsce tuż obok lasku, który mógłby stanowić całkiem przyjemne miejsce spacerów, panuje smród i przemieszczają się szczury.

Sytuacja ma o wiele poważniejsze skutki niż wielu osobom może się wydawać. Odpady wnikają w ziemię, przenikają do wód gruntowych i Rowu Polskiego, do działek i pól uprawnych. Nasza żywność, ta „ekologiczna” – bez nawozów również może być skażoną tą bombą ekologiczną.

Kto ponosi za to odpowiedzialność? My, wy, ludzie. Zwracamy szczególną uwagę na to, by zachować ostrożność i obserwować. Jeśli masz podejrzenie, że ktoś wyrzuca śmieci na tym terenie – nie bój się powiadomić policji.

To nie ufoludki zostawiają tam odpadki. To może być właściwie każdy, więc jeśli widzisz samochód, (najczęściej duży, bo mały nie pomieściłby wielu worków ze śmieciami), zwróć na to szczególną uwagę.

Cena jest wysoka a sprawa dotyczy nas wszystkich!

 

2 thoughts on “„Bomba ekologiczna” w pobliżu starego śmietniska”

  1. Kultura / cuture

    Warto przeszukać te śmieci bo być może na jakimś liście będzie nazwisko

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u