Bonsaiści z Dąbcza na warsztatach z Jackiem Rostkowskim

Bonsaiści z Dąbcza na warsztatach z Jackiem Rostkowskim

Nie dla wszystkich tydzień w szkole kończy się na piątku. W sobotę 15.02.2020 ośmioro uczniów ze szkoły podstawowej w Dąbczu, którzy należą do Klubu Młodego Bonsaisty prowadzonego przez p. Jacka Ptaszyńskiego, mieli niebywałą okazję wziąć udział w warsztatach z p. Jackiem Rostkowskim. Pan Rostkowski jest profesjonalnym bonsaistą oraz właścicielem największej w Polsce szkółki bonsai oraz niwaki (bonsai ogrodowych). Podczas warsztatów uczniowie mogli podziwiać rośliny przywiezione przez gościa, min. dwustuletnią oliwkę europejską. Dowiedzieli się również wielu niezbędnych informacji dotyczących tworzenia drzew bonsai oraz ich odpowiedniej pielęgnacji. Po części teoretycznej, młodzież przystąpiła do praktyki upiększając swoje drzewka pod okiem profesjonalisty.
Sztuka bonsai to wspaniały sposób na rozwijanie cierpliwości oraz samodyscypliny, co w późniejszym czasie przynosi wspaniałe efekty oraz satysfakcję.
Strona internetowa szkółki bonsai Pana Jacka Rostkowskiego
http://www.bonsairostkowski.com/pl

tekst/foto: Jacek Ptaszyński

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u