Brąz Mrozka w mistrzostwach Wielkopolski

Brąz Mrozka w mistrzostwach Wielkopolski

Tomasz Mrozek z Wametu Dąbcze wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Wielkopolski młodzików w tenisie stołowym. Impreza w niedzielę została rozegrana w Poznaniu.

W niedzielę w stolicy Wielkopolski stawili się najlepsi tenisiści stołowi, którzy nie przekroczyli jeszcze 13 lat. Zmagania znakomicie rozpoczął Tomasz Mrozek, który w swoich trzech pierwszych pojedynek ogrywał swoich rywali bez straty seta. O sile gracza Wametu Dąbcze przekonali się kolejno Mikołaj Grochowski (Smecz Konin), Eryk Grochowy (Polonia Śmigiel) i Franciszek Serafiński (Smecz Konin). Temu ostatniemu Mrozek zrehabilitował się za porażkę podczas mistrzostw Wielkopolski młodzików zrzeszenia LZS.

Trzy zwycięstwa sprawiły, że młodszy z braci Mrozków awansował do finału. W pojedynku, którego stawką był tytuł mistrza Wielkopolski młodzików reprezentant Wametu Dąbcze uległ Miłoszowi Kukawce (Gamaja Rogoźno) 1:3. Finałowa porażką sprawiła, że Tomasz Mrozek musiał rozegrać jeszcze jeden pojedynek o srebrny medal. Niestety, uległ w nim Damianowi Pyśkowi (LKTS Luboń) 1:3 i ostatecznie zmagania ukończył na najniższym stopniu podium.

Start w mistrzostwach Wielkopolski był dla Tomasza Mrozka jednym z ostatnich występów w gronie młodzików. W czerwcu tenisista stołowy Wametu Dąbcze weźmie jeszcze udział w mistrzostwach Polski zrzeszenia LZS. Po tym turnieju 13-latek przejdzie już do kategorii kadetów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

stat4u