Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony jednomyślnie  [VIDEO]

Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony jednomyślnie [VIDEO]

Rada Powiatu Leszczyńskiego jednomyślnie uchwaliła budżet samorządu na 2020 rok.

Budżet powiatu leszczyńskiego na 2020 rok zakłada dochody w kwocie 42.617.097 zł i wydatki w kwocie 46.618.752 zł. Założony deficyt budżetu – 4.001.655 zł – zostanie sfinansowany z nadwyżki z lat ubiegłych. Kolejny rok z rzędu powiat nie będzie miał zadłużenia.

Przed głosowaniem przewodniczący wszystkich klubów radnych: Halina Florek z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Karol Neumann z Prawa i Sprawiedliwości oraz Remigiusz Leciejewski z Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli, że poprą projekt budżetu. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.

Zgodnie z uchwałą budżetową w 2020 r. powiat wyda na inwestycje 6.646.000 zł, tj. 14 proc. wydatków. Prawie 4 mln zł kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 309 w Lipnie do wiaduktu w Smyczynie, wraz z budową ścieżki rowerowej poza terenem zabudowanym.

W uchwale ujęto przebudowę chodnika na ul. Rzeczypospolitej w Rydzynie (125 tys. zł), budowę kolejnego odcinka chodnika w Tworzanicach (50 tys. zł), budowę ścieżki rowerowej od ronda w Święciechowie w kierunku Gołanic (350 tys. zł), budowę odcinka drogi w Tarnowej Łące (50 tys. zł), dokończenie przebudowy drogi w Krzycku Wielkim (500 tys. zł), przebudowę drogi w Popowie Wonieskim (390 tys. zł) oraz wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy dziesięciokilometrowej drogi powiatowej Osieczna – Lipno (200 tys. zł) oraz siedmioipółkilometrowej drogi powiatowej Henrykowo – Strzyżewice (50 tys. zł). Ponadto w zabytkowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie wykonany zostanie kolejny etap modernizacji.

Powiat w 2019 r. złożył wnioski o dofinansowanie trzech inwestycji: przebudowy drogi powiatowej z Gołanic do Jezierzyc Kościelnych (potrzebny tzw. wkład własny w kwocie ok. 2,3 mln zł), drogi powiatowej w Krzemieniewie (1,1 mln zł) oraz kolejnego etapu cyfryzacji powiatowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych (180 tys. zł). W przypadku przyznania dotacji przedsięwzięcia te zostaną ujęte w budżecie powiatu na 2020 rok.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021

11 maj Dzień Bez Śmiecenia

Już po raz kolejny wspólnie możemy świętować ten dzień. Uczcijmy go więc w wymierny sposób. Spróbujmy w dniu dzisiejszym maksymalnie ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów, wielu z nas może