Burzliwa XL Sesja Rady Miejskiej Rydzyny

Burzliwa XL Sesja Rady Miejskiej Rydzyny

XL Sesja Rady Miejskiej przebiegała standardowo. Na samym początku burmistrz złożył podziękowanie byłej p. sołtys Lilianie Szewczyk za wieloletnią współpracę i działalność na rzecz wsi.

Sekretarz Gminy przedstawił i wyjaśnił nowe granice okręgów wyborczych.

Przegłosowano też kilka nowych i zmian uchwał miedzy innymi o dofinansowaniu w całości przez Gminę Rydzyna brakującej kwoty na ścieżkę rowerowa Leszno Rydzyna (szczegółowe informacje we filmie).

Największą dyskusję, którą musiał przerwać przewodniczący Roman Skiba, wywołało pytanie radnego Eugeniusza Bańkowiaka dotyczące przedszkola, zarówno nowo budowanego tak i „starych” oddziałów.

Zapraszamy do oglądania relacji z Sesji oraz do uczestniczenia w nich.

1 thought on “Burzliwa XL Sesja Rady Miejskiej Rydzyny”

  1. dzien dobry mam prośbę do pana radnego Szewczyka czy Pan mieszka w klodzie jeszcze ? może by tak się zainteresować ogromnym bałaganem koło kombinatu !!!!!!!!!! pozdrawiam serdecznie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Będą nowe chodniki w gminie Rydzyna

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie. W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r.

Zamykają przejazd w Kłodzie

Planowane zamknięcie przejazdu kolejowego w Kłodzie potrwa od dnia 28.02.2021 r. godz. 18:00 do dnia 1.03.2021 r. godz. 12:00 źródło: rydzyna.pl

stat4u