Były prezes Polonii Leszno skazany. Molestował chłopca

Były prezes Polonii Leszno skazany. Molestował chłopca

Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał Krzysztofa K. byłego prezesa Polonii Leszno na trzy lata i dwa miesiące bezwzględnego więzienia.

Krzysztof K. to były prezes Polonii Leszno, a wcześniej dyrektor jednego z Domów Dziecka w Lesznie. Miał on molestować jednego z chłopców, którymi miał się opiekować podczas obozu w Pucku. Na jego telefonie znaleziono również zdjęcia obnażonych dzieci. Jak tłumaczył sędzia Przemysław Wita zdjęcia przedstawiały obnażone dzieci podczas snu. Świadkowie potwierdzili, że dzieci te brały udział w obozach, na których przebywał Krzysztof K.

Prokuratura zarzucała oskarżonemu, że molestował dwójkę chłopców, ale w przypadku jednego z nich nie znaleziono jednoznacznych dowodów potwierdzających winę Krzysztofa K, który swój wyrok będzie odbywał w specjalnym ośrodku terapeutycznym dla sprawców przestępstw na tle seksualnym.

Oprócz tego Krzysztof K. po odbyciu kary nie będzie przez pięć lat mógł się kontaktować z dzieckiem, które molestował, ani zajmować stanowisk, które są powiązane z pracą z dziećmi (szkoły, obozy itp.). Musi też zapłacić 5 tysięcy złotych chłopcu, które molestował.

Oskarżonego nie było dzisiaj na sali sądowej. Obecnie przebywa w areszcie. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło: tenpoznan

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u