Cały powiat w strefie ochronnej przed ASF

Cały powiat w strefie ochronnej przed ASF

Komisja Europejska rozszerzyła na cały powiat leszczyński obszar ochronny w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń ASF.

Zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji Europejskiej 2019/2169 z dnia 17 grudnia 2019 r. zmieniającą załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich już cały powiat leszczyński (podobnie jak miasto Leszno, powiat kościański, gmina Niechlów w powiecie górowskim oraz gminy Szlichtyngowa i Wschowa w powiecie wschowskim) uznany został za obszar ochronny, tj. taki na którym występuje ryzyko wystąpienia ASF w związku z bliskością zakażenia w populacji zdziczałych świń. Sąsiadujące z leszczyńskim powiat wolsztyński oraz gmina Sława znajdują się w strefie objętej ograniczeniami.

Mapa ognisk ASF

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u