Ci uczniowie są z angielskim za pan brat

Ci uczniowie są z angielskim za pan brat

28 lutego 2020 roku dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbczu (Dawid Grygier, Aleks Matuszewski) wzięło udział w finale X Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego Junior English Combat, organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.

W finale konkursu uczestniczyli uczniowie między innymi ze szkół podstawowych w Lesznie, Górze Rawiczu, Rydzynie, Dąbczu, Bojanowie, Czerninie, Kościanie, Wielichowie, Łysinach, Ślubowie, Kaczkowie, Górce Duchownej oraz Kąkolewie.

W pierwszej części finału uczestnicy przystąpili do testu pisemnego, który wyłonił sześcioro uczniów z najlepszymi wynikami. Następnie przystąpili oni do części ustnej.

Bardzo wysokie piąte miejsce w tym niezwykle trudnym konkursie zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Dąbczu – Dawid Grygier, który w tym roku ma również na swoim koncie awans do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

foto/tekst : Jacek Ptaszyński

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u