Co z ulicą Kołłątaja?

Co z ulicą Kołłątaja?

„Czy po tylu prośbach i petycji mieszkańców trudno utwardzić drogę?” – pyta zbulwersowana mieszkanka. Ulica Kołłątaja w Dąbczu znajduje się w okolicy Młyńskiej Góry. Obecna deszczowa aura nie sprzyja mieszkańcom, którzy zwracają uwagę na kiepską przejezdność po obłoconej nawierzchni.

Udało nam się skontaktować z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Rydzyna, którzy wyjaśnili nam, że druga część drogi zostanie wyrównana i utwardzona w okresie wiosennym. Niestety, nie udało się tego zrobić wcześniej, ponieważ do tej pory trwały prace polegające na budowie przyłączy do nowo budowanych domów oraz przy ich wykończeniach. Pierwsza cześć ulicy została utwardzona destruktem, jaki Gmina otrzymała z GDDKiA. Tylko na tyle wystarczyło.

Utwardzenia należało dokonać od początku drogi a nie od jej końca, szczególnie, że z pierwszej jej części korzystają wszyscy mieszkańcy.

1 thought on “Co z ulicą Kołłątaja?”

  1. Chcieli mieszkać na polach to mają ,teraz niech sobie robią drogę,zaniedlugo zacznie się ‚sezonowe’ narzekanie,na okoliczne pola i rolników, ze hałas , śmierdzi itp.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Artyści dostaną świadczenie postojowe

Zgodnie z tarczą 6.0, prawo do jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego przysługuje kolejnym grupom wykonującym umowy cywilnoprawne. Z postojowego skorzystają twórcy, artyści, technicy wspomagający kulturę, architekci

stat4u