Ćwiczenia w zakładzie HIPSZ + wideo

Ćwiczenia w zakładzie HIPSZ + wideo

Popołudnie 17 marca br. Upłynęło dla strażaków pod znakiem ćwiczeń. Obiektem na terenie którego swe umiejętności sprawdzali strażacy był zakład HIPSZ w Rydzynie. Dla potrzeb ćwiczeń założono wystąpienie awarii w instalacji amoniakalnej. Część praktyczna ćwiczeń została poprzedzona szkoleniem, jakie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie w remizie OSP Dąbcze. Z tego miejsca wszyscy uczestnicy zostali zadysponowani do ćwiczeń. Przejazd odbył się alarmowo, co mogło wzbudzić poruszenie wśród mieszkańców, jest to jednak jeden z ważnych i nieodzownych elementów ćwiczeń.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Udział wzięły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Rydzyny, Dąbcza, Kaczkowa, Krzemieniewa i Pawłowic oraz Specjalistyczna Grupa ratownictwa Chemiczno Ekologicznego z KM PSP w Lesznie.

Tego typu ćwiczenia odbywają się cyklicznie na różnego typu obiektach. Maja na celu doskonalenie technik ratowniczych oraz zapoznanie się ze specyfiką poszczególnych zakładów i innych obiektów.

tekst Damian Gorwa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021