Ćwiczenia w zakładzie HIPSZ + wideo

Ćwiczenia w zakładzie HIPSZ + wideo

Popołudnie 17 marca br. Upłynęło dla strażaków pod znakiem ćwiczeń. Obiektem na terenie którego swe umiejętności sprawdzali strażacy był zakład HIPSZ w Rydzynie. Dla potrzeb ćwiczeń założono wystąpienie awarii w instalacji amoniakalnej. Część praktyczna ćwiczeń została poprzedzona szkoleniem, jakie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie w remizie OSP Dąbcze. Z tego miejsca wszyscy uczestnicy zostali zadysponowani do ćwiczeń. Przejazd odbył się alarmowo, co mogło wzbudzić poruszenie wśród mieszkańców, jest to jednak jeden z ważnych i nieodzownych elementów ćwiczeń.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Udział wzięły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Rydzyny, Dąbcza, Kaczkowa, Krzemieniewa i Pawłowic oraz Specjalistyczna Grupa ratownictwa Chemiczno Ekologicznego z KM PSP w Lesznie.

Tego typu ćwiczenia odbywają się cyklicznie na różnego typu obiektach. Maja na celu doskonalenie technik ratowniczych oraz zapoznanie się ze specyfiką poszczególnych zakładów i innych obiektów.

tekst Damian Gorwa

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

stat4u