Cyfryzacja zasobów geodezyjnych powiatu coraz bliżej końca

Cyfryzacja zasobów geodezyjnych powiatu coraz bliżej końca

Do końca 2022 r. cały obszar powiatu leszczyńskiego objęty zostanie numeryczną mapą zasadniczą. Do zakończenia cyfryzacji zasobów geodezyjnych pozostały jeszcze tylko dwa etapy.

Powiat leszczyński od lat należy do czołówki wielkopolskich samorządów w zakresie zaawansowania cyfryzacji zasobów geodezyjnych. Od 2012 r. trwa informatyzacja zasobu w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Lesznie. Do końca 2021 r. w pełni wykonano modernizacje ewidencji gruntów i budynków dla trzech gmin: Krzemieniewo, Osieczna i Lipno, w części obrębów w gminie Święciechowa. Powiat posiada obecnie numeryczną mapę zasadniczą na 79 obrębach, co stanowi 82 proc. wszystkich obrębów.

W kwietniu br. zakończyła się modernizacja ewidencji gruntów i budynków obrębów Augustowo, Jabłonna, Kaczkowo, Kłoda, Lasotki, Moraczewo, Pomykowo, Rojęczyn, Tarnowa Łąka w gminie Rydzyna. Prace za 454 tys. zł wykonała firma Usługi Geodezyjno-Kartograficzne i Konsultingowe Pryzmat J. Florczak, R. Florczak z Leszna. 85 proc. kosztów pokryła uzyskana przez powiat leszczyński dotacja z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 na projekt „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Leszczyńskiego wraz z rozbudową e-usług”.

Obecnie firma Igeka ze Starego Sącza tworzy numeryczną mapę zasadniczą na tym terenie. Prace potrwają do 31 maja br. i będą kosztować 167 tys. zł. Również na te prace powiat otrzymał dotację pokrywającą 85 proc. kosztów.

Aby do końca 2022 r. numeryczna mapa zasadnicza obejmowała cały obszar powiatu leszczyńskiego,  zostanie w tym roku zlecona jeszcze jedna praca geodezyjna, obejmująca część gmin Włoszakowice i  Wijewo.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021

11 maj Dzień Bez Śmiecenia

Już po raz kolejny wspólnie możemy świętować ten dzień. Uczcijmy go więc w wymierny sposób. Spróbujmy w dniu dzisiejszym maksymalnie ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów, wielu z nas może