Czas wielkiej próby! Wamet debiutuje w TT Inter Cup

Czas wielkiej próby! Wamet debiutuje w TT Inter Cup

Na ten dzień czekają wszyscy sympatycy tenisa stołowego w Dąbczu i regionie. W piątek (29. września, godz. 18:00) miejscowy Wamet zadebiutuje w europejskich pucharach. Rywalem drużyny z gminy Rydzyna w pierwszej rundzie TT Inter Cup będzie niemiecki TSV 1990 Merseburg.

W wakacyjnej przerwie działacze Wametu Dąbcze podjęli bardzo odważną decyzję o starcie w Pucharze Europy. Po kilku miesięcznych przygotowaniach drużyna z powiatu leszczyńskiego rozegra swój pierwszy mecz na arenie międzynarodowej. W piątek zespół z Dąbcza podejmie ósmą ekipę niemieckiej Landesligi – TSV 1990 Merseburg.

Liderami ekipy z kraju naszych zachodnich sąsiadów są Tino Hergeth i Christian Fischer, których zobaczymy w piątkowej konfrontacji. Skład TSV uzupełnia … kobieta. Mandy Ködel, bo o niej mowa, przez wiele sezonów występowała w żeńskiej 2. Bundeslidze. To właśnie w tej klasie rozgrywkowej kilka lat temu występowała kobieca ekipa z Merseburga. Kierownikiem zespołu jest Klaus Ködel.

W poprzedniej edycji TT Inter Cup drużyna TSV 1990 Merseburg przegrała dwa spotkania. W pierwszej rundzie niemiecka ekipa uległa na wyjeździe TTK Merksplas 1:4. Kilkanaście tygodni później ekipa z Merseburga przegrała swój mecz także w pierwszej rundzie Trofeo Citta di Verona z ASKO Komperdell 3:4.

TT Inter Cup to europejski puchar, w którym nie mogą startować najlepsze drużyny z poszczególnych krajów. W przypadku m.in. Francji i Niemiec, wykluczone z udziału w tych rozgrywkach są ekipy z miejsc 1-7 z najwyższych klas rozgrywkowych. W zmaganiach TT Inter Cup uczestniczą drużyny ze środkowej europy. W poprzedniej edycji, która zakończyła się na początku czerwca, udział brało 50 zespołów z dziewięciu krajów. W aktualnym sezonie o triumf w TT Inter Cup walczy 57 drużyn z dziesięciu państw.

Każda drużyna, która decyduje się na start w TT Inter Cup, rozegra przynajmniej dwa mecze. Dodatkowo ekipy, które przegrają swoje spotkania w pierwszej rundzie, rozgrywają osobny turniej Trofeo Citta di Verona z wielkim finałem we włoskiej Veronie (final four z udziałem czterech drużyn).

Mecz Wametu Dąbcze z TSV 1990 Merseburg w pierwszej rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym zostanie rozegrany w piątek 29. września o godzinie 18. Wstęp wolny.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy i Rydzyna i Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd