CZEKOLADA DLA MEDYKA. Akcja OSP Dąbcze

CZEKOLADA DLA MEDYKA. Akcja OSP Dąbcze

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w naszym kraju, OSP Dąbcze wyszło z inicjatywą drobnej pomocy dla medyków. „Staramy się w jakikolwiek sposób pomóc polskiej służbie medycznej przetrwać ten czas i zachęcamy do udziału w organizowanej przez nas zbiórce!” – możemy przeczytać na ich fanpage’u.

Mimo że trudno o sprzęt ochrony osobistej w tym czasie, pomoc może być też symboliczna. „Chcielibyśmy pomóc naszym kolegom po fachu w inny sposób:” – zapewniają strażacy.
Ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny szpitala, obecnie znajduje się w ciężkiej sytuacji. To oni są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Ciężko pracują, są narażeni na zarażenie poprzez kontakty z pacjentami, muszą mieć dużo energii, żeby sprostać tym czynnościom.

Dlatego Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbczu organizuję akcję pod nazwą CZEKOLADA DLA MEDYKA. Zapraszają wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do zbiórki i pomóc medykom w ich ciężkiej pracy. Zbierajw każdego rodzaju słodycze: czekolady, batoniki, wafelki, cukierki, ciastka itp., by osłodzić medykom ten trudny czas.

Smakołyki można przynieść do remizy OSP w Dąbczu jutro tj. 22 marca w godzinach 8-10 lub 15-17.

Akcja trwa do końca marca. W ciągu tygodnia najlepiej kontaktować się przez wiadomość prywatną na profilu  OSP Dąbcze w celu dostarczenia słodyczy na zbiórkę.

#CzekoladaDlaMedyka
#NieKłamRatownikom
#NieKłamMedyka

źródło: OSP Dąbcze

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u