Czemu nie ma piaskownicy?

Czemu nie ma piaskownicy?

Plac zabaw, znajdujący się przy ul. Zamkowej w Rydzynie, zapewnia dzieciom miejsce do zabawy. Odwiedzają go mamy z maluszkami, nauczyciele z dziećmi szkolnymi i przedszkolnymi, a także same dzieci, np. po lekcjach w pobliskiej podstawówce.

Sprzęty są dopasowane do wieku naszych podopiecznych, jednak nawet na pierwszy rzut możemy zauważyć, że na placu zabaw nie ma piaskownicy.

Owszem, tuż obok huśtawek, jest usypane trochę piachu, jednak brakuje konkretnego wydzielonego miejsca dla dzieci. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza dla najmłodszych i ich rodziców.

Postanowiliśmy spytać Urząd Miasta i Gminy, jakie jest ich stanowisko w tej sprawie. Poniżej zamieszczamy otrzymaną odpowiedź:

„W chwili obecnej Gmina Rydzyna nie posiada zabezpieczonych środków na przeprowadzenie przebudowy, bądź remontu placu zabaw przy ulicy Zamkowej w Rydzynie. Mamy świadomość, że obiekt ten cieszy się sporo popularnością mieszkańców, szczególnie rodziców, którzy chcą aby ich pociechy zwyczajnie poprzebywały na świeżym powietrzu. W chwili obecnej jesteśmy na etapie opracowywania Programu rewitalizacji gminy Rydzyna. Z uwagi na jego lokalizację obiekt ten z pewnością znajdzie się w tym dokumencie, co w przyszłości da nam możliwość ubiegania się zewnętrze środki. Trzeba jednak pamiętać, że z pewnością nie będzie to 2017 rok .”

Oznacza to, że musimy jeszcze poczekać na przebudowę placu zabaw. (kz)

dsc_0069new

1 thought on “Czemu nie ma piaskownicy?”

  1. Szkoda, że przed wcześniejszą przebudową placu zabaw, nie pomyślano o stworzeniu choć niewielkiej piaskownicy. Trzeba też przyznać, że obecny plac zabaw w porównaniu do innych pobliskich małych miasteczek i wiosek jest naprawdę skromny, co napewno nie zachęca do zabawy. To przykre, że Rydzyna (oprócz Zamku) w tak zwanym „sercu miasta” nie ma się czym pochwalić. Dlatego nie ma się co dziwić, że rodzice wybierają leszczyńskie place i sale zabaw.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Znów tylko 30 dni na rejestrację pojazdu

Od 1 stycznia 2021 r. znów obowiązują przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące nakładania kar pieniężnych na właścicieli pojazdów, którzy w ciągu 30 dni

Rusza rejestracja szczepień przeciwko COVID-19

15 stycznia br. rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają w styczniu 2021 r.

„PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą

stat4u