Cztery medale w Śmiglu

Cztery medale w Śmiglu

Cztery medale wywalczyli najmłodsi zawodnicy Wametu Dąbcze w rozegranych w niedzielę w Śmiglu mistrzostwach Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Lesznie. Na podium niedzielnych zmagań stawali Filip Baliński, Amelia Szabała oraz dwukrotnie Maciej Kajzer.

W Śmiglu najmłodsi adepci tenisa stołowego rywalizowali o medale w trzech kategoriach: skrzatów, żaków i młodzików. W tej drugiej grupie wiekowej znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele Wametu Dąbcze. Pierwsze miejsce zajął Filip Baliński, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził swojego klubowego kolegę – Macieja Kajzera. Leworęczny Kajzer wywalczył także medal w kategorii młodzików, stając na najniższym stopniu podium. Z medalem z niedzielnego turnieju wyjechała także Amelia Szabała Zawodniczka klubu z gminy Rydzyna zajęła trzecie miejsce w rywalizacji skrzatek.

W mistrzostwach OZTS Leszno wystartowali także Mikołaj Szabała i Filip Rosik. Pierwszy nie zdołał awansować do najlepszej „ósemki” wśród młodzików, a drugi uplasował się na piątym miejscu w zmaganiach skrzatów. Warto jednak dodać, że dla Filipa był to pierwszy w życiu start w oficjalnych zawodach.

Przed Maciejem Kajzerem, Filipem Baliński i nieobecnym w Śmiglu Tymoteuszem Marcinkowskim jeszcze jeden start w tym sezonie. Cała trójka w najbliższą sobotę weźmie udział w mistrzostwach Wielkopolski żaków w Gnieźnie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u