Cztery ważne imprezy przed Wametem Dąbcze

Cztery ważne imprezy przed Wametem Dąbcze

W kwietniu ligowy sezon zakończyli tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Drużyna z gminy Rydzyna zajęła ostatecznie ósme miejsce w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W ostatnich dwóch miesiącach sezonu 2018/2019 gracze zespołu z powiatu leszczyńskiego wystąpią jeszcze w czterech ważnych imprezach.

Już w najbliższy weekend w Bilczy (województwo świętokrzyskie) w mistrzostwach Polski kadetów udział weźmie Tomasz Mrozek. W krajowym czempionacie do lat 15 (zawody zaliczane są do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), najmłodszy zawodnik 2-ligowego Wametu Dąbcze wystartuje w trzech konkurencjach: w grze pojedynczej, grze podwójnej (wspólnie z Franciszkiem Serafińskim ze Smecza Konin) i grze mieszanej (w parze z Weroniką Kaźmierczak z MKTS-u Opalenica).

Pod koniec maja w Gnieźnie zostaną rozegrane mistrzostwa Wielkopolski żaków. W tej imprezie Wamet Dąbcze reprezentować będzie trzech zawodników: Maciej Kajzer, Tymoteusz Marcinkowski i Filip Baliński. Dla dwóch pierszych będzie to pożegnalny występ w tej kategorii wiekowej. Zarówno Kajzer jak i Marcinkowski od nowego sezonu będą młodzikami. Z kolei przed Balińskim jeszcze rok startów w gronie żaków.

W czerwcu tenisiści stołowi z gminy Rydzyna udzadzą się do włoskiej miejscowości Ora, w której zostanie rozegrana 35. edycja Schwarzenbach Cup. W imprezie startuje 120. drużyn z sześciu krajów. Wamet Dąbcze wystartuje w najwyższej kategorii – A i będzie jedynym przedstawicielem Polski w tym 4-dniowym turnieju.

Sezon 2018/2019 zakończą mistrzostwa Polski LZS w Brzegu Dolnym. W kategorii młodzieżowców wystartuje jeden z liderów 2-ligowego zespołu z Dąbcza – Jakub Werner. Turniej na Dolnym Śląsku zaplanowano w dniach 15-16. czerwca.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński wreszcie bez strefy niebieskiej ASF

Komisja Europejska zniosła w gminach Lipno, Osieczna oraz części gminy Włoszakowice w powiecie leszczyńskim najbardziej restrykcyjną – niebieską strefę  – związaną z szeregiem zakazów i

Remis Wametu III w Kobylinie

Remisem 9:9 zakończył się wyjazdowy mecz Wametu Dąbcze III ze Spółdzielcą Kobylin II w piątej kolejce 5. ligi OZTS Leszno w tenisie stołowym. Zespół z

SOSW Rydzyna rozbudowuje monitoring wizyjny

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie rozpoczęła się rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego. W 2019 r. wykonany został pierwszy etap

stat4u