Czujniki jakości powietrza w gminie Rydzyna

Czujniki jakości powietrza w gminie Rydzyna

Czytelnicy zarówno w mailach do nas, jak i podczas spotkań mieszkańców poruszyli ciekawy temat. Mianowicie chodzi o problem, związany z  pomiarami, których nie wykonywały czujniki jakości powietrza w gminie Rydzyna.

Brak pomiarów zaniepokoił mieszkańców. UMiG w Rydzynie, który zapytaliśmy o zaistniałą sytuację, opowiedział, że „okres, w którym część czujników nie wykonywała pomiarów był związany z ich mechanicznym uszkodzeniem przez osoby trzecie”. 

Zapewniono nas również, że na uszkodzenia zostały naprawione i system monitoringu powietrza jest aktualizowany na bieżąco.  Nie wszystkie czujniki w gminie jednak są włączone. „W chwili obecnej z powodu zmiany lokalizacji z monitoringu wyłączony jest czujnik znajdujący się w miejscowości Dąbcze. Dotychczasowa lokalizacja w budynku byłego przedszkola, będzie zmieniona. Najprawdopodobniej nowym miejscem montażu czujnika, ze względów edukacyjnych będzie Szkoła Podstawowa w Dąbczu” – informuje nas Urząd Miasta i Gminy Rydzyna.

To, czym oddychamy możemy sprawdzić w linku poniżej:           https://airly.eu/map/pl/#latitude=51.81833&longitude=16.65349&id=584    

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u