CZWARTOKLASISTO, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE PRZEZ POWIAT LESZCZYŃSKI”

CZWARTOKLASISTO, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE PRZEZ POWIAT LESZCZYŃSKI”

Leszczyńska Policja ogłasza konkurs na plakat, dedykowany dla uczniów klas IV szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego. Hasło konkursowej pracy brzmi: „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Leszczyńskiego.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania na drodze.

Z każdej szkoły należy nadesłać maksymalnie trzy prace, które będą poddawane ocenie, a finalnie spośród wszystkich plakatów zostaną wybrane trzy najlepsze. Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A-3, w dowolnej formie i technice. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody, bo za zajęcie pierwszego miejsca rower oraz kask, a za zajęcie II i III miejsca kaski.

W trakcie trwania konkursu dzielnicowi będą docierali do IV klas szkół podstawowych w powiecie i przeprowadzali pogadanki z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze, przypomną podstawowe przepisy i znaki drogowe oraz omówią niezbędne wyposażenie roweru. Policjanci będą zachęcać młodych rowerzystów do stosowanie elementów ochronnych oraz odblaskowych. Mundurowi wskażą także, że należy korzystać z wyznaczonych dróg dla rowerów, których na drogach powiatu jest całe mnóstwo.

Podczas tych pogadanek dzieci dostaną mapki z wyznaczonymi drogami dla rowerów na terenie powiatu leszczyńskiego.

Prace konkursowe można składać do dnia 15 października br.

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce